Hyperbook Liquid Station - wybór cieczy chłodzącej

Hyperbook Liquid Station - wybór cieczy chłodzącej

Hyperbook Liquid Station - wybór odpowiedniej cieczy chłodzącej

W tym artykule znajdziesz informacje na temat rekomendowanych cieczy chłodzących do zewnętrznej stacji chłodzącej Hyperbook Liquid, która kompatybilna jest z laptopami Hyperbook serii V17 Liquid.

Wybór odpowiedniej cieczy chłodzącej może mieć wpływ na żywotność stacji Hyperbook Liquid, jak również układu cieczy w laptopie. Bez względu na to na jaką ciecz chłodzącą się zdecydujesz, zalecamy jej regularną wymianę w całym układzie co 3 miesiące.

Woda destylowana

Mając na uwadze konstrukcję stacji Hyperbook Liquid, a także materiały użyte do produkcji całego układu chłodzenia zdecydowanie rekomendujemy wybór wody destylowanej jako cieczy chłodzącej w układzie.

Warto jednak zwrócić uwagę na jej rodzaje, opisujemy je poniżej.

Produkty zgodne z tymi standardami rekomendowane są do długotrwałego użytku w stacji Hyperbook Liquid.

Często określana jako destylowana, lecz zdarza się, że w rzeczywistości jest to woda demineralizowana, a zatem nie tak "czysta" jak destylowana.

Nie zalecamy jej długotrwałego użytkowania, natomiast może być stosowana doraźnie.

Produkty bez deklaracji normy. 

Nie zalecamy ich długotrwałego użytkowania, natomiast mogą być stosowana doraźnie.

Odpowiedni rodzaj wody destylowanej możesz kupić online, jak również w lokalnych sklepach takich jak na przykład: apteki, sklepy medyczne, stacje paliw, sklepy z akcesoriami samochodowymi czy wyposażeniem domu.

Jeśli masz problem ze znalezieniem wody destylowanej zgodnej z najwyższymi normami w okolicznych sklepach, możesz doraźnie zastosować wodę destylowaną/demineralizowaną niższej jakości i wymienić ją na tę rekomendowaną do długotrwałego użytkowania kiedy tylko ją nabędziesz.

Stosowanie płynów przeznaczonych do desktopowych układów chłodzenia cieczą

Z uwagi na szkodliwy wpływ niektórych składników płynów przeznaczonych do układów chłodzenia cieczą w komputerach stacjonarnych na komponenty z tworzywa sztucznego w stacji Hyperbook Liquid (wersja 2022) nie polecamy stosowania w niej płynów z dodatkami składników antykorozyjnych, przeciwdziałających zamarzaniu cieczy, czy innych dodatków.

W Hyperbook Liquid Station (2023) wrażliwe elementy z tworzywa sztucznego zostały zastąpione innymi, odpornymi na w/w składniki(obecnie elementy te są wykonane z polioksymetylenu), natomiast w dalszym ciągu nie zalecamy stosowania płynów z jakimikolwiek dodatkami z uwagi na następujące powody:

- Dotarliśmy do informacji, według których płyny z dodatkowymi składnikami reagowały z miedzianymi elementami układu chłodzenia laptopa powodując ich korozję

- Nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich dostępnych płynów do układów chłodzenia cieczą pod kątem występowania w nich dodatków/składników, które będą mieć negatywny wpływ na poszczególne materiały, z których wykonany jest cały układ.

- W przypadku, gdy dojdzie do wycieku cieczy z układu(nie tylko wskutek zużycia, lub wady), skóra, powierzchnia, na której stoi laptop wraz ze stację czy inne przedmioty w pobliżu mogą być narażone na kontakt z dodatkami chemicznymi w płynach. Najpopularniejsze płyny przeznaczone do układów chłodzenia cieczą w komputerach co prawda nie są niebezpieczne dla zdrowia w przypadku takiego kontaktu, jednak nie powinno dojść do kontaktu takiego płynu na przykład z oczami.

Pozostałe informacje dotyczące stacji Hyperbook Liquid znajdziesz w instrukcji obsługi, która dostępna jest po kliknięciu na poniższy przycisk:

Zostaw komentarz

Wpisz

Zaloguj się

Hyperbook