Termopad ZAMIAST pasty w stacji roboczej Hyperbook SL606

 Termopad ZAMIAST pasty w stacji roboczej Hyperbook SL606

Jak sprawdza się termopad HONEYWELL PTM7950 w laptopie Hyperbook SL606

Termopad Honeywell PTM7950

Termopad Honeywell PTM7950 to rewolucyjne rozwiązanie, które powstaje w oparciu o nowoczesną technologię polimerowych "plastrów miodu". Ta innowacyjna technologia stanowi alternatywę dla tradycyjnego "ciekłego metalu" i oferuje podobną wydajność w odprowadzaniu ciepła jak najlepsze pasty termoprzewodzące oparte na ciekłym metalu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych past termoprzewodzących, Honeywell PTM7950 nie zawiera metalu i nie reaguje z innymi metalami w układzie chłodzenia. Dzięki temu jest całkowicie bezpieczny i można go stosować w różnego rodzaju elektronice, bez obaw o uszkodzenie sprzętu, takiego jak komputery, laptopy, konsole czy koparki. Właściwości termopadów Honeywell PTM7950 nie ulegają pogorszeniu z upływem czasu, a wręcz przeciwnie - termopady nie wysychają, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych past termoprzewodzących. Przeprowadzone praktyczne testy jednoznacznie dowodzą, że Honeywell PTM7950 jest obecnie najlepszym dostępnym rozwiązaniem do skutecznego odprowadzania energii cieplnej z układu chłodzenia.

PTM7950 to materiał o bardzo wysokiej przewodności termicznej, wykorzystujący technologię zmiany fazy (PCM). Jego projektowanie miało na celu minimalizację oporu cieplnego w interfejsach, zapewnienie doskonałej wydajności poprzez testy niezawodności oraz zapewnienie skalowalności aplikacji przy konkurencyjnych kosztach.

PTM7950, oparty na innowacyjnym systemie polimerowym PCM, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami interfejsu w typowych zakresach temperatur roboczych, co prowadzi do niezwykle niskiej rezystancji powierzchni styku. Obecnie PTM7950 jest dostępny tylko w grubości 0,25 mm (grubszą wersję w trakcie opracowywania), więc konieczne jest upewnienie się, że ta grubość jest kompatybilna i odpowiednia dla danego zastosowania.PTM7950 jest chronionym materiałem, który zapewnia najwyższą niezawodność (przechodzi test 1000 godzin przy 150°C, T/C-B 1000 cykli) i utrzymuje niską impedancję cieplną (<0,04 ˚Ccm2/W @ brak shima), co czyni serię PTM7950 pożądaną do zastosowań w urządzeniach o wysokiej wydajności z układami scalonymi.

Zostaw komentarz

Wpisz

Zaloguj się

Hyperbook