Dyski komputerowe

Dysk twardy zaliczany jest do grona najważniejszych podzespołów każdego laptopa i komputera. To na nich gromadzimy wszystkie najpotrzebniejsze pliki oraz całe oprogramowanie. To, jaki dysk wybierzemy, ma ogromny wpływ na późniejszą pracę komputera oraz na ilość danych, którą będziemy mogli na nim zapisać. W chwili obecnej najpopularniejsze są dyski SSD oraz HDD. W Hyperbook mogą Państwo zakupić zarówno dyski SSD jak i dyski HDD w atrakcyjnych cenach. Dyski SSD dla graczy to nowoczesne urządzenia służące do zapisu danych zgromadzonych na komputerze bądź laptopie, które wyróżniają się szybkim oraz bezpiecznym działaniem. Wyposażone są one w pamięć flash. Dyski tego typu zastąpiły klasyczne, talerzowe dyski twarde. Wykonuje się je podobnie jak niezwykle popularne pendrive’y czy karty pamięci. Laptop wyposażony w dysk SSD 1 TB doskonale sprawdzi się podczas grania w gry. Aplikacje zainstalowane na takim dysku działają bardzo sprawnie, dzięki czemu każda rozgrywka przebiega bez jakichkolwiek zakłóceń. Często znajdują zastosowanie w laptopach oraz notebookach. W dyskach SSD nie ma żadnych części ruchomych. Wśród największych zalet dysku SSD do laptopa można wymienić fakt, że posiada bardzo krótki czas reakcji, a dodatkowo niezwykle szybko przesyła dane. Drugim rodzajem dysków są dyski HDD. Są one tańsze od dysków SSD, jednak również sprawdzają się bardzo dobrze przy wymagających aplikacjach. Ponadto można na nich zapisywać spore ilości danych. Z tego względu cieszą się największą popularnością i od lat służą milionom użytkowników na całym świecie. W dysku HDD znajduje się talerz, na którym zapisywane są pliki. Talerz ten obraca się z dużą prędkością wokół własnej osi. Jego płytka składa się w głównej mierze z aluminium oraz pokryta jest nośnikiem magnetycznym, dzięki któremu można na nim przechowywać przeróżne dane. W Hyperbook mogą Państwo zaopatrzyć się zarówno w dyski dla graczy, jak i w tradycyjne dyski HDD w bardzo konkurencyjnych cenach.

Jaki dysk - SSD czy HDD?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki dysk wybrać: dysk twardy SSD czy dysk HDD? Mimo tego, że w gruncie rzeczy zarówno na jednym, jak i na drugim będziemy zapisywać praktycznie te same pliki, to istnieje wiele różnic między nimi. Dyski HDD mogą posiadać bardzo duże pojemności, nawet do 8 TB. Ponadto są one tańsze od dysków SSD. Wśród ich wad można z kolei wymienić nieco większą awaryjność oraz emisję hałasu. Z kolei laptop z SSD 1TB wyróżnia się mniejszym zużyciem energii oraz większą odpornością na wstrząsy. Ponadto notebooki wyposażone w dyski tego typu działają szybciej i sprawniej.

Dysk SSD do laptopa

Wybierając szybki nośnik pamięci do notebooka, należy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, do jakich celów ma być używany sprzęt. Jeżeli komputer przenośny służy głównie do prostych prac biurowych, przeglądania internetu czy oglądania zdjęć, wystarczającym rozwiązaniem będzie dysk SSD do laptopa o mniejszej pojemności, np. 240 GB. Bez problemu pomieści on zarówno system operacyjny, jak i wszystkie niezbędne programy. Jeśli jednak skala zastosowań komputera wykracza poza tradycyjną pracę z pakietem biurowym i przeglądarką internetową i zamierasz wykorzystywać sprzęt np. do gier, obróbki zdjęć czy programowania, znacznie lepiej sprawdzi się dysk SSD 1TB do laptopa. Budżetowe opcje zazwyczaj nie są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o najbardziej wymagające aplikacje, dlatego w takich przypadkach warto stawiać na rozwiązania najtrwalsze oraz zapewniające najszybszą i niezawodną pracę.
Na to, jaki dysk SSD do laptopa wybrać, wpływ ma również rodzaj złącza, zastosowanego w posiadanym przez Państwa komputerze. W zależności od tego, czy notebook wyposażony został w złącze SATA, M.2 czy PCle NVMe 3.0, nalezy wybrać peryferia kompatybilne z zainstalowanym złączem do dysku twardego.

Dysk SSD do desktopa

W przypadku komputerów stacjonarnych obowiązują podobne zasady co przy wyborze dysków SSD do laptopów. 1 TB to pojemność, która sprawdzi się w maszynach gamingowych oraz przeznaczonych do obsługi zaawansowanych programów. Jednak budżetowe wersje z powodzeniem wystarczą, jeśli komputera używasz głównie do wysyłania maili, czy przeglądania filmów na YouTube. Jeśli jednak zamierzają Państwo organizować streamy z gier lub używać sprzętu do telekonferencji bądź pracy zdalnej w trybie wielozadaniowym, lepiej postawić na szybkie i niezawodne dyski SSD dla graczy. W odróżnieniu od laptopów komputery stacjonarne są urządzeniami oferującymi znacznie więcej miejsca wewnątrz obudowy, dlatego dołożenie drugiego dysku do PC nie powinno być problemem. W takim przypadku można zdecydować się na tańszą wersję o mniejszej pojemności. Jeśli jednak chcą Państwo pozbyć się starego nośnika danych, wymieniając go na dysk SSD, 1TB będzie najlepszą pojemnością, w przypadku zaawansowanych zastosowań sprzętu.

Najlepsze dyski do laptopa znajdziesz w Hyperbook

Niezależnie od tego, jaki dysk SSD lub HDD Państwo wybiorą, w Hyperbook wszystkie produkty są najwyższej jakości. Wszystkie dyski twarde dostępne w naszym sklepie pochodzą od renomowanych producentów. Najwyższa jakość oraz konkurencyjne ceny to atuty, dzięki którym zaufało nam już tak wielu klientów. Zachęcamy gorąco do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty dysków SSD oraz HDD.

Zaloguj się

Hyperbook