Zaawansowany układ chłodzenia

Zaawansowany układ chłodzenia

Zaawansowany układ chłodzenia w laptopach Hyperbook

Czym jest zaawansowany układ chłodzenia w laptopach Hyperbook? Takie pytanie często pojawia się w naszych rozmowach z klientami. Spieszymy więc z wyjaśnieniem: Zaawansowany układ chłodzenia jest usługą, która polega na bardzo skrupulatnym polerowaniu powierzchni styków radiatorów (heat sink) oraz odpowiednim ich zabezpieczeniu. Obecnie firma Hyperbook jako jedyna w Europie oferuje tę profesjonalną usługę, zwiększającą wydajność układu chłodzenia w laptopach. Do tego żmudnego procesu używane są materiały ścierne i polerujące o różnych gradacjach, aplikowane ręcznie i maszynowo.

0 °C
Max temp. CPU Zaawansowany układ chłodzenia
0 °C
Max temp. CPU Standardowy układ chłodzenia

Dzięki temu zabiegowi uzyskuje się powierzchnię gładką jak lustro, a ponadto usuwana jest utleniona warstwa metalu, przez co pasta termoprzewodząca może efektywniej przekazywać ciepło z chip’u do układu chłodzenia. Praca laptopa jest cichsza, maksymalne temperatury są niższe i osiągane są wolniej, a co za tym idzie, wydłuża się żywotność samego urządzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku mocnych laptopów do gier, a także laptopów do użytku profesjonalnego, które czasami działają pod pełnym obciążeniem nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Przetestowaliśmy komputer Hyperbook Z15S pod kątem osiąganych temperatur i oto wyniki.

Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie zaawansowanego układu chłodzenia z pastą termoprzewodzącą na bazie ciekłego metalu, np. Thermal Grizzly Conductonaut, która również znajduje się w naszej ofercie. Korzystamy wówczas z efektu synergii, uzyskując bezapelacyjnie najniższe temperatury pracy. Jeżeli zdecydujesz się na jej samodzielną aplikację to bezwzględnie należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ ciekły metal przewodzi prąd elektryczny i może uszkodzić Twój komputer! Dzięki wybraniu bezkonkurencyjnego zaawansowanego układu chłodzenia Twój komputer osiągnie najwyższą wydajność i kulturę pracy, a znajomi nie będą mogli wyjść z podziwu.

0 °C
Max temp. GPU Zaawansowany układ chłodzenia
0 °C
Max temp. GPU Standardowy układ chłodzenia

1 Komentarzy

  • radziopl Mówi:

    miałem 2 laptopy tej firmy polecam chetnie bym kupił 3ci

Zostaw komentarz

Wpisz

Zaloguj się

Hyperbook