Hyperbook SL606 i9-13900H RTX 4070 – Recenzja Laptopa

Hyperbook SL606 i9-13900H RTX 4070 – Recenzja Laptopa

Profesjonalne testy wydajności i jakości sprzętu

Hyperbook SL606 w konfiguracji z procesorem Intel Core i9-13900H oraz kartą graficzną GeForce RTX 4070 to prawdziwy mocarz.

Sprawdzamy, jak radzi sobie w akcji.

Zapraszamy do recenzji notebooka Hyperboo konstrukcyjnych, takich jak rzadko spotykane proporcje ekranu oraz układ chłodzenia oparty na technologii komory parowej. W ciągu mniej więcej dwóch tygodni testów zdążyłem całkiem nieźle poznać Hyperbook SL606, dlatego czas podzielić się wrażeniami. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o laptopie Hyperbook SL606 w konfiguracji z procesorem Intel Core i9-13900H oraz kartą graficzną GeForce RTX 4070. Przybliżę tutaj wyniki wydajności tego komputera, opowiem co nieco o jakości wykonania oraz o tym, jak sprawdza się w praktyce ekran notebooka. Nie zabraknie także moich przemyśleń dotyczących nietypowego układu chłodzenia.

Jeśli chodzi o zakup laptopa, wydajność jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Często powtarza się, że notebook o bardzo wysokiej wydajności jest idealny dla zapalonych graczy, profesjonalnych grafików, programistów i osób montujących wideo. To jednak część prawdy, bowiem mocarna maszyna z mega wydajnym Intel Core i9-13900H i 32 GB pamięci RAM zagwarantuje nam dużą wydajność w codziennym użytkowaniu także za kilka lat, kiedy kupiony dzisiaj laptop za 3000 zł już dawno odpadnie i nie będzie nadawał się nawet do oglądania filmików na YT. Zabierając się za testy komputera, tradycyjne już sprawdzamy jego wydajność w grach i różnego rodzaju benchmarkach, żeby pokazać, że „o, tutaj The Last of Us ma 10 klatek na sekundę więcej niż ten z poprzedniej generacji”. Nie znaczy to jednak, że warto przyoszczędzić i kupić taniego laptopa, bo przecież „będzie tylko do internetu”.

Wspominam o tym na początku recenzji laptopa Hyperbook SL606, bo wydawać by się mogło, że to sprzęt aż lekko „przegięty”. Codzienna praca na takiej mocnej maszynie z ekranem o proporcjach 16:10 nie pierwszy raz uświadomiła mi, że nie ma czegoś takiego jak za mocny komputer.

Jeśli więc zastanawia cię, czy warto zapłacić ponad 9000 zł za notebooka z Intel Core i9-13900H i 32 GB pamięci RAM, to ja widzę tutaj naprawdę dużo plusów, szczególnie jeśli taki komputer ma być narzędziem nie tylko do zabawy. Zakup laptopa z solidną konfiguracją sprzętową gwarantuje, że poradzi on sobie z każdym obciążeniem, umożliwiając korzystanie z niegjustify o przez kilka lat przed koniecznością rozbudowy lub wymiany. Inwestycja w komputer z najnowszymi podzespołami oznacza, że nie będziesz musiał martwić się przez lata, nawet gdy nowe aplikacje będą wymagały coraz więcej zasobów.

Zostaw komentarz

Wpisz

Zaloguj się

Hyperbook