Jaki kupić komputer dla dziecka w trzech krokach

Jaki kupić komputer dla dziecka w trzech krokach

Jaki kupić komputer dla dziecka w trzech krokach

Jeżeli chcesz kupić komputer jako prezent dla dziecka musisz pamiętać o jednym. Kupić nie jest trudno – znacznie trudniej wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania, czyli nie zrujnuje finansowo i będzie nadawał się do grania. Na szczęście wystarczy pamiętać o trzech elementach.

Nie przedłużając przejdziemy od razu do rzeczy. Komputery do grania są drogie. Tani komputer z pewnością doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach, ale raczej nie w grach. Oczywiście, można wyjść z założenia, że nie chcesz dla dziecka komputera do grania. Ale 99% dzieci jest zainteresowane przede wszystkim graniem. Pocieszeniem jest to, że gry to bardzo wymagające programy. Komputer do gier nadaje się też do nauki, pracy, obsługi profesjonalnych aplikacji i praktycznie wszystkich innych zadań.

Dlaczego laptop jest lepszy

Pierwsza decyzja dotyczy wyboru pomiędzy komputerem stacjonarnym lub laptopem. Oba mają wady i zalety. To jednak obecnie nie ma znaczenia, bo na rynku podzespołów popyt znacząco przekracza podaż i ceny komputerów przekraczają ich realną wartość. Tymczasem przyzwoite laptopy są dostępne w adekwatnych do ich wartości cenach. Dodatkowo w wypadku laptopa możemy w dużej mierze zaufać producentowi. Laptop jest konstrukcją zbalansowaną, więc nie ma obaw, że jeden podzespół jest znacznie gorszy niż pozostałe.

Bez czego nie da się grać

W laptopie dla gracza najważniejszym, kluczowym wręcz podzespołem jest karta graficzna. Od niej zależy jakość i prędkość działania gier. Nie może to być tak zwana „integra”, czyli karta zintegrowana z procesorem. Ma ona za małą wydajność do nowoczesnych gier. Niestety jest to najdroższy element komputera. Do tego wydajność karty graficznej jest proporcjonalna do ceny. Najwydajniejsze karty dostępne są w laptopach za co najmniej 8 tys. zł.

Na co też trzeba zwrócić uwagę kupując laptop dla dziecka

Kolejnym podzespołem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest pamięć RAM. Tu sprawa jest prosta. Powinno jej być 16 GB. Jak będzie jej mniej to komputer też będzie działał, jednak niektóre gry mogą się nie uruchamiać. Ostatnim podzespołem z naszej listy jest dysk twardy, czyli miejsce na wszystkie zainstalowane programy. Gry potrafią zająć olbrzymie ilości więc im większy tym lepiej. Nie trzeba będzie wówczas odinstalowywać jednej gry, aby zagrać w inną.

I to już wszystko, każdy laptop spełniający powyższe wymagania będzie miał na pewno dobrze dobrany procesor i resztę komponentów, można więc zastanowić się czy jest ładny i czy ma w zestawie system operacyjny Windows 11 – bez systemu komputer jest bezużyteczny. A jeżeli potrzebujesz komputera nieco bardziej dopasowanego do indywidualnych wymagań to polecamy nasze laptopy Hyperbook. Możesz wybrać zarówno gotowy model, prosto z półki, lub skonfigurować go stosownie do własnych potrzeb – a tego konkurencja nie oferuje.

Zostaw komentarz

Wpisz

Zaloguj się

Hyperbook