Profesjonalne testy wydajności i jakości sprzętu

Profesjonalne testy wydajności i jakości sprzętu

Profesjonalne testy wydajności i jakości sprzętu

W Hyperbook kierujemy się jedną podstawową zasadą: sprzęt, który trafi do klienta, musi być sprawny oraz wydajny. W tym celu przeprowadzamy profesjonalne testy wydajności oraz jakości. Służy nam do tego szereg profesjonalnych narzędzi, które omówimy w poniższym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. Zatrudniani przez nas profesjonaliści poddają drobiazgowej analizie wszystkie elementy komputera - mowa tutaj zarówno o głównych podzespołach, takich jak karta graficzna czy procesor, jak i na tych mniejszych, czyli na przykład karcie sieciowej. Realizowane przez nas wielogodzinne testy dają nam pewność, że wszystkie sprzedawane przez nas komputery będą służyły naszym klientom bez szwanku. Każdy nowy właściciel laptopa od Hyperbook ma gwarancję, że jego sprzęt będzie niezawodny oraz niesamowicie szybki. W trakcie testów wykorzystujemy szereg dostępnych narzędzi takich jak:

  • ➡️ 3D Mark,
  • ➡️ PC Mark,
  • ➡️ Cinebench R 15,
  • ➡️ Crystal Disk Mark,
  • ➡️ Prime 95,
  • ➡️ FurMark.

Test komputera przed sprzedażą - co bierzemy pod uwagę?

Zanim laptop Hyperbook trafi do rąk klienta, przechodzi przez specjalistyczne testy wydajności komputera. Na samym początku sprawdzamy jakość jego wykonania. Oceniamy, czy wszystkie elementy zostały zamontowane w sposób zgodny z naszymi wytycznymi. Szczególną uwagę zwracamy na wykonanie zawiasów, ekranu oraz obudowy. Następnie przystępujemy do testów najważniejszych podzespołów, takich jak procesor czy karta graficzna.

Test procesora, czyli PC Mark oraz Cinebench R 15

Aby sprawdzić, czy zamontowany w laptopie procesor działa w sposób prawidłowy, korzystamy ze specjalistycznego narzędzia o nazwie PC Mark. Jest to aplikacja, dzięki której przeprowadzamy miarodajne testy wydajnościowe. Dzięki niej sprawdzamy, jak laptop pracuje w różnych okolicznościach - przy “czystym systemie”, graniu w wymagające gry oraz podczas używania innych zaawansowanych programów. PC Mark może również symulować pracę z pakietem biurowym, przeglądanie internetu czy przeprowadzanie telekonferencji. Kolejne ze stosowanych przez nas narzędzi do testowania wydajności procesora to Benchmark Cinebench R 15. Specjaliści wskazują, że jest to jedna z najlepszych aplikacji tego typu na świecie. Program ma za zadanie sprawdzić, jak procesor będzie funkcjonował podczas renderowania skomplikowanych ilustracji z użyciem jednego bądź kilku rdzeni.

Test szybkości komputera - dysk twardy

Szybkość działania dysku twardego to kolejna z niezwykle istotnych kwestii, którą warto zweryfikować. W tym celu używamy specjalistycznego oprogramowania o nazwie Crystal Disk Mark. Program ten przeprowadza testy sekwencyjne oraz losowe operacje zapisu i odczytu danych, dzięki którym otrzymujemy dokładny pomiar prędkości dysku twardego. Stosowanie Crystal Disk Mark upewnia nas, że montowane przez nas dyski twarde w laptopach Hyperbook będą zawsze działały szybko i sprawnie.

Test wydajności karty graficznej

Karta graficzna to jeden z najważniejszych podzespołów każdego komputera i laptopa. Poszczególne układy graficzne ze względu na swoją budowę mogą mocno różnić się między sobą zarówno wydajnością jak i przeznaczeniem. Najlepszym narzędziem służącym do zweryfikowania sprawności laptopa pod względem grafiki jest 3DMark. Producent ten umożliwia przeprowadzenie testów grafik z różnych półek wydajnościowych, dzięki czemu każdy klient Hyperbook zyskuje pewność, że otrzyma laptop efektywny graficznie.

Kup laptop od Hyperbook i przekonaj się sam!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą supernowoczesnych laptopów od Hyperbook. Każdy sprzęt przed trafieniem w ręce klienta jest skrupulatnie testowany przez naszych profesjonalistów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Zostaw komentarz

Wpisz

Zaloguj się

Hyperbook